12:50 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
30

Ameerika droon tegi luurelennu Ida-Ukrainas ja Venemaa Musta mere ranniku ääres Krimmi poolsaare piiril.

TALLINN, 28. detsember — Sputnik. USA õhuväe strateegiline droon RQ-4B-40 Global Hawk pardanumbriga 11-2048 ja kutsungiga FORTE10 tõusis reedel, 27. detsembril, õhku Sitsiilia saarel asuvast NATO lennubaasist ja viis läbi Donbassi eraldusjoone seire, teatab RIA Novosti viitega seireressursile PlaneRadar.

Pärast seda tegi droon luurelennu piki Venemaa Musta mere rannikut Krimmi poolsaare piiri ääres.

Venemaa õhuväe 4. armee ja Lõuna sõjaväeringkonna õhutõrje komandöri kindralmajor Nikolai Gostevi sõnul on pärast Krimmi naasmist Venemaa koosseisu luuretegevus riigi lõunapiiridel järjest sagenenud. Keskmine õhutõrje valvejõudude avastatud luureõhusõidukite arv selles piirkonnas on umbes 250 õhusihtmärki aastas.

2019. aastal on õhutõrjeüksused avastanud üldkokkuvõttes üle 78 000 õhuobjekti. Peale selle on valvehävitajad NATO riikide luurelennukite püüdmiseks tõusnud õhku rohkem kui 70 korral.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on luurelennukite ja -droonide aktiivsus Venemaa piiride ja välismaal asuvate Venemaa sõjaliste objektide lähedal viimasel ajal märgatavalt suurenenud.

NATO õhusõidukid teevad regulaarselt luurelende Venemaa piiride lähedal. Neid märgatakse sageli Krimmi ja Krasnodari krai piirkonnas, Läänemere ja Süürias asuvate Vene sõjaväebaaside kohal.

Venemaa kaitseministeerium on Ameerika väejuhatust korduvalt üles kutsunud lõpetama taolised luureoperatsioonid, kuid Pentagon on keeldunud seda tegemast.

Lugege lisaks: 

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Ameerika luure skandaalsemad äpardused NSV Liiduga
Balti militarismi tunnused: tundmatud droonid, huupi lendavad mürsud ja raketid
USA luure: saime teada, millal Poseidonid relvastusse võetakse
Tagid:
USA luure, droon, Venemaa, USA, Donbass, Krimm

Peamised teemad